увійти рус / eng / укр

Сталість та управління Федеративним ядромДейл Робертсон пропонує зацікавленим сторонам EOSC висловити свою думку про довідковий документ EOSC-hub. Останній термін подачі пропозицій - 25 серпня 2019!

 

 EOSC-hub випустив довідковий документ, в якому пропонується відкритий і заснований на широкій участі підхід до визначення та забезпечення федеративного ядра EOSC на основі існуючих можливостей електронних інфраструктур і дослідницьких інфраструктур на національному та європейському рівнях. Запрошуємо всі зацікавлені сторони надати відгук і розуміння такого підходу.

 

У документі викладаються пропозиції щодо визначення федеративного ядра EOSC, його управління і стійкості. Початкові пропозиції були розроблені на основі рекомендацій заключної доповіді HLEG EOSC і проекту EOSCpilot, а також дослідницьких спільнот з широкого кола наукових дисциплін в рамках консорціуму EOSC-хаб і за його межами.

Федеративне ядро ​​включає в себе технічні, кадрові, політичні та ресурсні елементи, які необхідні для роботи сервісів для проведення досліджень. Пропозиції можна поділити на рівні, які надають три варіанти можливостей. Вони визначені в довідковому документі і підсумовані тут:

 

Каталог EOSC-Hub, який складається із заходів та інструментів для забезпечення скоординованого доступу і управління ресурсами, що надаються декількома постачальниками. Каталог забезпечує EOSC «федеративний рівень».

Загальні ресурси, які включають наукові результати (дані, додатки, програмне забезпечення, конвеєри тощо.), а також платформи зберігання і обчислення, необхідні для розміщення, обміну та обробки цих результатів. Загальні ресурси реалізують «рівень ресурсів» EOSC.

Платформа відповідності (Compliance Framework), яка визначає політики та процеси з боку попиту і пропозиції при взаємодії з EOSC. Вона включає в себе правила участі, систему управління послугами та відповідні політики. Платформа відповідності забезпечує EOSC «рівень регулювання».

Федеративний ядро ​​пропонується доповнити каталогом сервісом EOSC, який забезпечить додаткові сервіси з доданою вартістю (загальні і тематичні), які використовують федеративне ядро ​​і можуть бути виявлені, відібрані, налаштовані і створені за допомогою порталу EOSC для задоволення потреб конкретних спільнот користувачів. Разом каталоги EOSC Federated Core і EOSC Service дозволять керувати повним життєвим циклом даних досліджень.

 

Слідуючи рекомендаціям HLEG, ми пропонуємо, щоб все Федеративне ядро ​​EOSC було доручено управлінню EOSC.

 

Пропозиції містяться в довідковому документі EOSC-hub - Управління і стійкість Федеративного ядра EOSC.

 

Проблеми створення стійкого EOSC повинні вирішуватися всебічною співпрацею зацікавлених сторін EOSC. Пропозиції в документі висуваються для подальшого обговорення і вітається зворотний зв'язок. Ми пропонуємо цей довідковий документ для ініціювання діяльності спільноти, спрямованої на обговорення і розвиток концепції федеративного ядра, що в кінцевому підсумку повинно бути відображено в позиційному документі спільноти. Консультація за пропозиціями для збору відгуків від зацікавлених сторін розпочато. Ваші відгуки дуже вітаються.

 ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВВЕДЕННЯ ЗАРАЗ!

 Дейл Робертсон - старший аналітик з політики Відкритої науки в Jisc. Він очолює завдання 2.3 EOSC-hub (Управління та сталий розвиток) в WP2 (Стратегія і розвиток бізнесу).

 

[permalink]


Повернутися до списку новин.
Розроблено в MCG
© 2011, Інститут теоретичної фізики ім.М.М. Боголюбова