увійти рус / eng / укр

Курси та відеокурси для студентів і школярівНауковці дають старим шахтам другий шанс 

Комп‘ютерні моделі, що допомагають бурити менше, але з більшою точністю – дозволяють скоротити витрати, необхідні для буріння на великій глибині. Крім того, у 3D-моделях можна зазначити хімічний склад порід. Це може знадобитися для розпізнавання покладів корисних копалин в земній корі. Тож йдеться про хімічні та фізичні властивості гірської породи. В базі містяться дуже детальні дані: про типологію, геологію, виробництво, резерв та багато інших аспектів. Є також інформація про відходи виробництва. Для чого їх реєструвати? Тому що вони можуть містити корисні складові. Раніше їх відкидали, тому що не знали як використати, або не вміли відокремити їх від решти непотрібних речовин. Тепер ми знаємо, як можна використати їх наприклад, у виробництві деталей ноутбука. Деякі метали, які вдається відокремити також називають “зеленими”, тому що вони здатні знизити споживання енергії електронікою. Вчені бачать майбутнє багатим на металеві скарби, здобуті екологічним шляхом

 
16 вересня 2012 р. Новое перейти 0 коментарів скачать
 
Біорозмаїття Чорного моря – на комп‘ютерній мапі  

В самому серці дельти Дунаю біля Чорного моря європейські вчені використовують систему під назвою “Глобальне спостереження за Землею” для оцінки біорозмаїття та гідрологічних зразків тутешнього величезного, багатого, але хисткого біосферного заповідника. Подробиці – у програмі Futuris. Що спільного між мікроскопійними молекулами та величезними комп‘ютерними мережами? І ті й інші нагромаджують бази даних екосистем світу. Це – складний процес. Це – історія про те, як дослідники Чорного моря намагаються побачити велику картину, ґрунтуючися на маленьких деталях. На берегах річки Дунай зібралася незвична команда. Українські й румунські вчені вирушають у спільну дослідницьку подорож. Михайло Корнілов, Дунайська гідрометеорологічна обсерваторія: “Об‘єднання усіх даних з різних країн басейну Чорного моря дозволить одержати загальну картину, що уможливить оцінку і подальшу працю над сценарієм можливих кліматичних змін у реґіоні”.

 
16 вересня 2012 р. Новое перейти 0 коментарів скачать
 
Інтерв 

17 серпня в приміщенні Першого інформаційного порталу "Оглядач" відбулася прес-конференція завідувача відділом фізики високих густин енергії Інституту теоретичної фізики ім.Боголюбова НАН України, представника України в ЦЕРНе Геннадія Зінов’єва на тему: "Великий адронний колайдер готується до осіннього старту"

 
11 жовтня 2011 р.   перейти 0 коментарів скачать
 
Інтерв 

17 серпня в приміщенні Першого інформаційного порталу "Оглядач" відбулася прес-конференція завідувача відділом фізики високих густин енергії Інституту теоретичної фізики ім.Боголюбова НАН України, представника України в ЦЕРНе Геннадія Зінов’єва на тему: "Великий адронний колайдер готується до осіннього старту".

 
11 жовтня 2011 р.   перейти 0 коментарів скачать
 
Проект Contrail - Інтеграція Хмар 

Надання обчислювальної можливості і запит її має бути гнучким. Деякі компанії мають недостатню можливість, у інших є можливості удосталь. Найчастіше необхідність в обчислювальній потужності і ємності зберігання або їх надлишок є тимчасовою. Було б дуже добре, якби надлишок однієї корпорації міг би (тимчасово) полегшити нестачу іншого. Консорціум десяти організацій з шести європейських країн створили спільний проект, щоб зробити це можливим. Contrail проект націлений на розробку, здійснення, оцінку і просування обчислювальної хмари з відкритим початковим кодом відносно якого користувачі можуть без обмежень спільно використовувати ресурси. Проект Contrail працюватиме протягом трьох років і покаже матеріальні результати: -Contrail забезпечить повну Хмарну платформу, яка інтегрує повністю інфраструктуру-як-пропонований сервіс і Платформу- як- пропонований сервіс. -Contrail дозволить Постачальникам "хмарної" інфраструктури ефективно інтегрувати ресурси від інших Хмар зі своєю власною інфраструктурою. - Contrail руйнуватиме існуючі споживчі обмеження, приводячи їх в ситуацію, що дозволить застосуванню "жити" мігруючи від однієї хмари до іншої. -Contrail буде повністю доступний у відкритому початковому коді.

 
02 вересня 2011 р.   перейти 1 коментар скачать
 
NeuGrid 

видеокурс 3 (описание видеоматериала)

 
01 серпня 2010 р.   перейти 0 коментарів скачать
 
Розроблено в MCG
© 2011, Інститут теоретичної фізики ім.М.М. Боголюбова